Array ( [0] => [1] => class="none">Český podlahář [2] => >Články [3] => >EZS [4] => class="li_and">Fyzická ostraha [5] => class="li_and">Kamerové systémy [6] => class="li_and">Montáž a servis EZS [7] => class="li_and">Provoz PCO [8] => >Nově instalovaný systém inteligentních kamer od společnosti Axis v areálu Smart City Polygon ihned odhalil zloděje ) Nově instalovaný systém inteligentních kamer od společnosti Axis v areálu Smart City Polygon ihned odhalil zloděje | Bezpečnostní agentury

Najděte nejlepšího dodavatele bezpečnostních systémů a služeb

Vybrat firmu

Nově instalovaný systém inteligentních kamer od společnosti Axis v areálu Smart City Polygon ihned odhalil zloděje

 

Polygon Síťové kamery s videoanalýzou obrazu, IP reproduktory a IP radar Axis jsou nově součástí expozice v areálu Smart City Polygon v Plzni-Bolevci, unikátního prostoru demonstrujícího koncept tzv. chytrého města. Užitečnost instalace se prokázala nečekaně brzy – termální kamera pomohla odehnat narušitele, který se prostříhal plotem.

Kamery a další zařízení Axis jsou ve Smart City Polygonu součástí komplexní instalace s mnoha funkcemi pro chytré město.

Testovací areál Smart City Polygon je přístupný veřejnosti již od roku 2017. Projekt iniciovaly energetické společnosti OMEXOM GA Energo a E.ON Česká republika a v současné době si zde návštěvníci mohou prohlédnout 12 komplexních řešení pro chytrá města. Technologie z několika segmentů a od různých výrobců jsou tu v provozu současně a na jednom místě, a tak se lze snadno seznámit s jejich funkcemi.

Nová instalace Axis

Součástí instalace jsou od podzimu 2018 také síťová zařízení Axis. V systému je instalováno 27 kamer, 3 síťové reproduktory a 1 síťový radar. Zajímavá je například kamera s integrovanou aplikací AXIS Licence Plate Verifier, která u vjezdu eviduje poznávací značky aut, síťové termální kamery AXIS Q19 nebo síťové reproduktory AXIS C3003-E, které slouží k obousměrné zvukové komunikaci ve střeženém prostoru. Unikátním prvkem je síťový radarový detektor AXIS D2050, který je v areálu instalován tak, aby na něm bylo možné demonstrovat střežení vymezených zón za snížené viditelnosti nebo tmy. Radar je zároveň integrován s s otočnou kamerou AXIS Q61 pro sledování pohybujícího se objektu. Kamery Axis dále poskytují obraz například pro umělou inteligenci systému inteligentního parkování nebo detekce chování davu. Všechny technologie jsou propojeny jednotnou federativní platformou iVisec, která městům může přinést rychlost a efektivitu při získávání informací a rozhodování.

Komplexní systém odradil zloděje

Brzy po instalaci kamer Axis došlo k incidentu, který funkci systému demonstruje lépe než mnoho slov. Termální kamera s nastavenou perimetrovou ochranou zachytila v noci muže, který prostříhal díru v plotu a vnikl do areálu, patrně za účelem trestné činnosti. Systém je však připojen k pultu centralizované ochrany SECURITAS, který využívá obousměrnou audio komunikaci. Poté, co operátor muže osobně oslovil s pomocí IP reproduktoru a upozornil jej na příjezd zásahové jednotky, narušitel okamžitě objekt opustil.

„Nečekali jsme, že se zabezpečení areálu včetně kamer Axis otestuje až takto názorným způsobem,“ komentuje Pavel Němeček, projektový manager Smart City Polygonu ze společnosti OMEXOM GA Energo a dodává: „Ke dnešnímu dni si Smart City Polygon přišlo prohlédnout celkem 184 návštěvníků z řad starostů a zástupců municipalit, studentů, firem a odborné veřejnosti. Zájemci o exkurzi se mohou snadno objednat na webových stránkách projektu www.smartcitypolygon.cz.“

Počet firem pro odeslání poptávky: 0Vyplnit poptávkuZavřít ×