Najděte nejlepšího dodavatele bezpečnostních systémů a služeb

Vybrat firmu

Technologie Siemens umožnila vůbec poprvé zprovoznit budovu, která je v interakci s člověkem

 

Italská nadace Agnelli sídlící v historickém sídle v Turíně si vysloužila prvenství v připojení na nové technologie. Budova se jako první na světě stala díky přispění technologií Siemens schopnou digitalizace a internetu věcí v interakci s uživateli.

Securityagencies

Jak systém funguje a co vše dokáže?

V budově je nainstalovaný tříosý systém Siemens pro zjišťování polohy osob založený na smartphonech s přidělenými osobními značkami. Ten detekuje a sděluje přítomnost osob a údaje o jejich poloze, čímž automaticky vyvolá odpovídající odezvu technologií budovy a umožňuje upravit podmínky uvnitř komplexu. 

Systém určování polohy je integrovaný do Siemens systému pro komplexní řízení budov Desigo CC, který monitoruje klimatizaci, osvětlení, kontroluje vstup, kamerový systém a poplašná zařízení a může být použit k rezervaci konferenčních místností. Všechny funkce tak lze přizpůsobit v reálném čase v závislosti na počtu lidí v různých místech budovy. 

Rozhraní systému je v herním stylu a je k dispozici osobám v budově prostřednictvím mobilní aplikace. Aplikace umožňuje uživatelům vstoupit do budovy, komunikovat se spolupracovníky, rezervovat si konferenční místnosti či personalizovat si své oblíbené nastavení prostředí.Projekt je realizací konceptu architektů firmy Carlo Ratti Associati; nová kancelářská budova o rozloze 3000 m2 pracovního prostoru byla otevřena v polovině července 2017.

Počet firem pro odeslání poptávky: 0Vyplnit poptávkuZavřít ×