Najděte nejlepšího dodavatele bezpečnostních systémů a služeb

Vybrat firmu

Modernizované mobilní patroly Securitas využívají systém Vision

AdobeStock - 72685167 Bezpečnostní agentura SECURITAS ČR vybavila své mobilní patroly v Praze novým online nástrojem Vision, který významně zefektivní jejich práci i následnou interní kontrolu činnosti. Aplikace kompatibilní se zařízeními Android byla vyvinuta speciálně pro Securitas a používá se už v 15 zemích více než u 1300 zákazníků. Po nasazení v regionu Prahy společnost plánuje, že vybaví systémem své další mobilní patroly v České republice a slibuje si od něj zásadní zkvalitnění poskytovaných služeb.

„Mobilní patrola je obecně klientsky oblíbenou službou bezpečnostních agentur. Vyplatí se všude tam, kde není potřeba neustálá 24hodinová ostraha objektu, ale zároveň je nutné ve stanovených intervalech vykonávat určitý typ kontroly,“ vysvětluje Jan Peroutka, CEO společnosti SECURITAS ČR, jak mobilní patrola funguje. Může jít například o kontrolu zabezpečení objektů, asistenci při odemykání či zamykání, pravidelné obchůzky či náhodné preventivní návštěvy objektů, kontrolu dodržování pravidel ve společnostech, ale i jiné služby dle požadavku klienta.

Spolehlivá technologie i pro mimořádné situace

Při takovém typu práce jsou komunikace, záznam činností a následný reporting klíčové. Nový systém Vision je reportovací, informační, komunikační a evidenční nástroj, který byl vyvinut exkluzivně pro Securitas a v současné době jej společnost využívá v 15 zemích světa více než u 1 300 zákazníků. Nástroj přitom mohou využít nejen mobilní patroly, ale všichni zákazníci Securitas, kteří chtějí kompletně digitalizovat činnost své ostrahy. „Systém nám umožňuje jednoduše plánovat činnost každého vozidla mobilní patroly, operativně reagovat na mimořádné události a v případě potřeby měnit jejich úkoly nebo obchůzkové trasy. To vše rychle, jednoduše, a hlavně přehledně,“ říká Jan Peroutka. Všechny změny, které provede dispečink, se okamžitě propisují do koncových zařízení patroly – mobilních dotykových počítačů nebo tabletů s operačním systémem Android. Veškeré vykonané činnosti se v systému následně bezpečně ukládají na zabezpečené cloudové úložiště, což spolehlivě zabraňuje jejich ztrátě či zneužití.

Díky digitalizaci se tak eliminují chyby lidského faktoru. Navíc není potřeba spoléhat na stávající systém založený na předem stanovených kontrolních bodech s vylepeným čárovým kódem. Práci mobilní patroly lze proto nově dokumentovat i v budovách, které nejsou do systému zahrnuty. Značně se také zjednodušuje reporting vykonané služby, předání klíčů a vozidel, ale i následná analýza pro zákazníky.

Možnost predikce slibuje úsporu zdrojů

Ušetření času při kontrole a reportingu není ale zdaleka jedinou úsporou. „Jedna z největších výhod technologie Vision tkví v možnostech predikce na základě analyzovaných dat. Když například zjistíme, že statisticky nejvíce mimořádných událostí se v objektu děje ve čtvrtek mezi 20. a 22. hodinou, můžeme reagovat posílením ostrahy,“ popisuje Jan Peroutka. Systém tak pomáhá zákazníkovi ušetřit a ještě zvyšuje efektivitu mobilní patroly. „Ta přitom sama o sobě nabízí ušetření až 30 % nákladů ve srovnání s trvale přítomnou ostrahou,“ pokračuje Jan Peroutka.

SECURITAS ČR tím reaguje na trend využití inteligentních technologií tam, kde mohou výrazně zlepšit kvalitu služeb. „Spojení sofistikovaných technologií s lidskými silami je jedním z našich dlouhodobých cílů. Díky tomu můžeme nabízet služby ušité zákazníkovi na míru. Nástroj Vision je samostatně k dispozici všem našim zákazníkům a u mobilních patrol jej po Praze chceme postupně nasazovat i v dalších regionech,“ zakončuje Jan Peroutka.

Počet firem pro odeslání poptávky: 0Vyplnit poptávkuZavřít ×