Najděte nejlepšího dodavatele bezpečnostních systémů a služeb

Vybrat firmu

Ještě větší ochrana s novou kupolovou PTZ kamerou Axis

Axis Společnost Axis Communications uvádí novou otočnou IP kameru ExCam XPT Q6055 s ochranou proti výbuchu, která je lehká a štíhlá, a umožňuje tak snadnou instalaci v rizikových prostředích. Kamera je napájená po síti (PoE) a pomůže tak provozním manažerům zajistit efektivní videodohled a zároveň vyhovět ochranným a bezpečnostním směrnicím v daném prostředí. ExCam XPT Q6055 zajistí monitoring lokality v reálném čase a vizuální identifikaci v případě spuštěného poplachu. Kamera také díky inteligentním funkcím pomůže ke správnému rozhodnutí, jaké další kroky je třeba podniknout v čase incidentu.

Nová kamera je navržená a certifikovaná podle mezinárodních standardů pro použití v prostředí s potenciálním rizikem výbuchu, například v rafinériích, na ropných plošinách, v závodech na zpracování potravin a v chemických továrnách. Obal z nerezové oceli má certifikaci standardů s celosvětovou platností (ATEX, IECEx, EAC) a poskytuje ochranu před korozí v náročných venkovních podmínkách a před poškozením způsobeným vodou a prachem. Široké rozpětí provozních teplot umožňuje instalaci kamery jak v arktických, tak tropických pouštních oblastech.

Odolnost kamery však nijak neomezuje kvalitu jejího obrazu. Video v rozlišení HDTV 1080p s 32násobným optickým zoomem umožňuje dokonalé přiblížení lidí a objektů, které jsou předmětem zájmu, stejně jako funkce focus recall, která zajistí, že obraz je stále správně zaostřený podle předem definovaných zón a kamera tak umožní bleskový a přesný monitoring rozsáhlého prostoru.

Snadná instalace, vyšší bezpečnost a spolehlivost

Kamera ExCam XPT Q6055 je navržená tak, aby se dala snadno a rychle instalovat a ušetřila tak čas a náklady na práci. Díky napájení PoE (Power over Ethernet) stačí jediný kabel pro data i napájení a instalace pak proběhne v režimu „plug and play“.

Kameru lze snadno integrovat do stávajících kamerových systémů, takže se ušetří náklady na specialisty, kteří zařízení instalují. Navíc, ExCam XPT Q6055 váží méně než tradiční PTZ kamery s ochranou před explozí, a tak se snadněji instaluje a ovládá. Nízká hmotnost je důležitá zvláště na místech, jako jsou ropné plošiny, kde problémy způsobuje silný vítr.

Zdroj napájení zajišťuje přiložený PoE injektor AXIS T8154 60 W SFP Midspan, který umožňuje optické připojení na velkou vzdálenost, a tak může být umístěný v rozvaděči na zemi. Tím se zvyšuje bezpečnost a snižuje množství potenciálních bodů selhání a technici mohou jakékoli případné problémy řešit na lépe přístupných místech.

Axis 3

To důležité hlídá analytika  

Integrované videoanalytické funkce společnosti Axis pomáhají bezpečnostním manažerům, aby se chytřeji rozhodovali, pokud jde o přidělování zdrojů a plánování rutinních obchůzek. Díky otevřené aplikační platformě a kompatibilitě s ONVIF lze navíc libovolně přidat velké množství dalších vyspělých nástrojů pro videoanalýzu, které pomáhají ochránit majetek i personál, a nastavit tak videodohled dle specifických potřeb.

Například detektor příchodu či odchodu může spustit alarm, když někdo vstoupí do chráněného území. To je důležité zvláště v rizikových provozech, kde může nehoda nebo dokonce zlovolný útok způsobit potenciálně smrtelné následky.

„Naším cílem je nabídnout zákazníkům jeden systém pro všechny bezpečnostní úkoly, který lze škálovat podle jakýchkoli jejich potřeb,“ říká Jesper Olavi, globální produktový manažer společnosti Axis Communications. „Kamery s ochranou proti explozi jsou obvykle nákladné a mohutné, a tak jsme chtěli vytvořit model, který je dostatečně agilní, aby eliminoval případné problémy s umístěním a funkcionalitou, aniž by se snížila jeho odolnost v náročném prostředí. Také jsme chtěli zajistit, aby kamera ExCam XPT Q6055 byla cenově dostupnější, čehož jsme dosáhli tím, že jsme zjednodušili instalační procesy a zjednodušili ovládání.”

Kamera ExCam XPT Q6055 bude v distribučních kanálech společnosti Axis dostupná v září 2018 za doporučenou koncovou cenu 331 900 Kč.

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis je tvůrcem síťových řešení, která umožňují zvyšovat úroveň zabezpečení, přinášejí nové způsoby podnikání a vytvářejí tak chytřejší a bezpečnější svět. Jako přední světový hráč v oblasti síťového videa nabízí Axis produkty a služby v oblasti videodohledu a videoanalýzy, řízení přístupu a audiosystémů. V současnosti má Axis přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování řešení zákazníkům spolupracuje s partnery z celého světa. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ Stockholm pod značkou AXIS.

Počet firem pro odeslání poptávky: 0Vyplnit poptávkuZavřít ×